ایکر کاسیاس دروازه بان اسطوره ای رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا از فوتبال خداحافظی کرد

ایکر کاسیاس

کلاس اینترنتی ما (کام) – ایکر کاسیاس دروازه بان ۳۹ ساله اسپانیایی پس از بیش از بیست سال حضور در فوتبال و کسب تمام افتخارات ممکن در رده باشگاهی و ملی، اعلام بازنشستگی کرد.

ایکر کاسیاس، دروازه بان سابق رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا که در سال های اخیر درون دروازه پورتو قرار گرفته بود در تابستان ۲۰۱۹ دچار سکته قلبی شد و به مدت یک سال نتوانست برای پورتو به میدان برود اما حالا رسما اعلام کرد که از فوتبال خداحافظی خواهد کرد. به گزارش طرفداری، کاسیاس در پیامی توییتری، بازنشستگی خود را اعلام کرد:

مهم ترین بخش سفر، مقصد نیست بلکه افراد هم سفر شما هستند. بدون تردید من مسیری رویایی را طی کردم. متشکرم.

سوابق و افتخارات ایکر کاسیاس

ایکر کاسیاس، متولد ۲۰ می ۱۹۸۱ در موستولس اسپانیا، فوتبال حرفه ای اش را در سال ۱۹۹۶ در تیم زیر ۱۷ ساله های رئال مادرید آغاز کرد و طی سه سال به تیم اصلی رئال مادرید رسید. ایکر کاسیاس که از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۵ عضو رئال مادرید بود، سال ها بازوبند کاپیتانی رئال مادرید را بست و با این تیم به تمام افتخارات ممکن رسید. ۵ قهرمانی لالیگا، ۲ قهرمانی کوپا دل ری، ۳ قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، ۴ قهرمانی سوپرکاپ اسپانیا، ۳ قهرمانی جام باشگاه های جهان و ۲ قهرمانی سوپرکاپ اروپا از جمله افتخارات رنگارنگ کاسیاس در رئال مادرید بود.

کاسیاس در سال ۲۰۱۵ خداحافظی احساسی ای با رئال مادرید داشت و به پورتو پرتغال پیوست و همراه با این تیم دو قهرمانی لیگ پرتغال و دو سوپرکاپ پرتغال را کسب کرد. کاسیاس همچنین در سال ۲۰۰۰ برای نخستین بار درون دروازه تیم ملی اسپانیا ایستاد و ۱۶۷ بار برای لاروخا به میدان رفت. کاسیاس پس از سرخیو راموس، بیشترین تعداد بازی برای تیم ملی اسپانیا را انجام داده و در قهرمانی اسپانیا در یورو ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ و جام جهانی ۲۰۱۰، نقشی حیاتی داشت و کاپیتان لاروخا بود.

مقالات مرتبط

0 0 vote
ارزش و کیفیت مطلب
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
0
دوست دارید عقاید خود را با دیگران به اشتراک بگذارید؟x
()
x