اینترنت شاد ( شبکه اجتماعی دانش آموزان ) رایگان شد | کلاس اینترنتی ما (مومکا)

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش | اینترنت شاد رایگان

کلاس اینترنتی ما (مومکا) – محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش طی مصاحبه ای اعلام کرد که سامانه شاد مصرف اینترنت ندارد و دانش آموزان و معلمان و مدیران می توانند به صورت رایگان از آن بهره ببرند.

جناب آقای محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش پرورش درباره سامانه جدید شاد و اینترنت رایگان گفت:

به دستور رئیس جمهور استفاده از شاد رایگان شد و کمک بسیار بزرگی به مجموعه آموزش و پرورش و معلمان است. شاد یک درگاه کاملاً ایمن است و هیچکس جز دانش آموز و مدیر و معلم نمی تواند واردش شود. الان ارتباط زنده صوتی و ارتباط زنده تصویری بین معلم و دانش آموز برقرار است. ما توصیه می کنیم کلاسی که همه شاد هستند و ۱۰ نفر سر کلاس هستند و ۱۰ نفر در خانه هستند به صورت زنده همان تدریس پخش شود و کمک می کند به ساعت زیادی نیاز نداشته باشیم. امکان تعیین تکلیف از سوی معلم و بارگذاری تکلیف از سوی دانش آموزان مهیا شده است. تمام محتوای دروس از پایه اول تا پایه دوازدهم تدریس شده و فیلمبرداری شده و روی شاد بارگذاری شده است. برای معلمینی که سخت بود هم تدریس کنند و هم تکالیف را چک کنند، می توانند برای تدریس ارجاع بدهند. از روش معکوس استفاده می شود که شب بچه ها درس را در شاد ببینند و فردا با معلم اشکالاتشان را چک کنند.

وزیر آموزش و پرورش درباره اینکه شیوه های مختلف آموزش اولیا را دچار سردرگمی نکند بیان کرد که:

در تلویزیون و شاد با یک منطق و توسط ما تولید شده است. هر کدام را ترجیح می دهند استفاده کنند.

حاجی میرزایی درباره استفاده از سامانه های دیگری به جز شاد توسط مدارس اعلام کرد:

برای کار آموزش رسمی قبلاً برای اینکه ظرفیت شاد محدود بود و مدارس غیردولتی تعهدات بیشتری داشتند رفتند از خدمات دیگری بهره گرفتند. من الان توصیه می کنم همه از ظرفیت شاد استفاده کنند اما مدارس غیردولتی تعهدات اضافه هم دارند و از ظرفیت غیر شاد هم می توانند استفاده کنند.

منبع: همشهری آنلاین

مقالات مرتبط

پاسخ